Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki

Finał Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej

Uczniowie z Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego pięknie reprezentowali nasz region w finale Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej w Poznaniu.

W dniu 16 kwietnia 2025 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbył się finał Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi młodzi znawcy prawa konsumenckiego z całego regionu. Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki reprezentowała czwórka utalentowanych uczniów: Aleksander Stasiłowicz, Emil Wojciechowski, Aleksy Kopaniarz oraz Natalia Kośmider – wyłonieni wcześniej podczas etapu powiatowego, który odbył się 18 marca br.

Z dumą informujemy, że nasi reprezentanci godnie zaprezentowali Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki podczas tegorocznej edycji olimpiady. Choć nie udało się stanąć na podium, uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, zaangażowaniem i opanowaniem, zajmując miejsca w górnej części klasyfikacji ogólnej.

Podczas finału zmierzyli się oni z wyjątkowo wymagającym testem – aż 70 rozbudowanych pytań z zakresu prawa cywilnego, praw konsumenta, a także przepisów dotyczących usług finansowych i ubezpieczeniowych. Na ich rozwiązanie uczestnicy mieli tylko 75 minut, co świadczy o intensywności zmagań i wysokim poziomie trudności. Komisja konkursowa podkreślała, że w tym roku poziom uczestników był wyjątkowo wyrównany, a o niektórych miejscach decydowały dogrywki punktowe.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Emil Wojciechowski, który stoczył zaciętą dogrywkę o miejsce w pierwszej dziesiątce. Ostatecznie zdobył 42 punkty, zajmując 11. miejsce – różnica kilku punktów zadecydowała o tym, że tym razem nie udało się wejść do ścisłej czołówki. Mimo to, jego postawa, wiedza i determinacja zasługują na najwyższe uznanie.

Tuż za Emilem uplasował się Aleksander Stasiłowicz, który z wynikiem 39 punktów zajął 16. miejsce. Natalia Kośmider osiągnęła 36 punktów, co dało jej 23. pozycję, natomiast Aleksy Kopaniarz zdobył 31 punktów i uplasował się na 33. Miejscu.

Reprezentanci naszego powiatu po raz kolejny udowodnili, że młodzież potrafi odnaleźć się 
w wymagających konkursowych realiach, wykazując się ponadprzeciętną wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia i pracą pod presją czasu.

Warto podkreślić, że sam awans do finału wojewódzkiego jest ogromnym osiągnięciem. To dowód na determinację i ambicję młodych ludzi, którzy poświęcili wiele godzin na zgłębianie złożonych przepisów prawnych – wymagających analitycznego myślenia, precyzji oraz interpretacji.

Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli i opiekunów: Renaty Grzyśnik, Krystyny Krysztopolskiej-Płóciniczak, Bożeny Migdał oraz Justyny Skoczewskiej, którzy z pełnym zaangażowaniem wspierali uczniów na każdym etapie przygotowań – dzieląc się wiedzą, motywując i inspirując do dalszego rozwoju.

Tegoroczna edycja po raz kolejny udowodniła, że zaangażowanie Rzecznika Konsumentów w edukację młodzieży – zarówno lokalnie, jak i na poziomie wojewódzkim – przynosi realne rezultaty. Organizacja etapu powiatowego oraz systematyczne wsparcie uczniów to inwestycja w przyszłość – w świadomego, odpowiedzialnego obywatela.

Już dziś z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej edycji Olimpiady Konsumenckiej. Jesteśmy pewni, że przed nami jeszcze wiele powodów do dumy, emocjonujących dogrywek i – być może – upragnione podium!

Miłosz Niedźwiecki - Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom – jesteście wspaniałymi ambasadorami naszego powiatu!

Galeria zdjęć

Finał Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej  9 Finał Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej  8 Finał Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej  7 Finał Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej  6 Finał Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej  5 Finał Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej  4 Finał Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej  3 Finał Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej  2 Finał Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej  1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności