Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki

„Łączą nas drzewa”

Łączą nas drzewa i łączy nas wspólna troska o lasy...

Druga edycja ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas drzewa” odbyła się 5 maja.

W 130 lokalizacjach na terenie całej Polski lokalne społeczności, w tym młodzież, przedstawiciele samorządów i władz państwowych, zasadzili dziesiątki tysięcy młodych drzew. Powiat czarnkowsko - trzcianecki reprezentował starosta Feliks Łaszcz. Sadzenie było okazją do zapoznania się z codzienną pracą leśników.

Pomysłodawcą akcji jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska, mówi: –  "Dzięki pracy leśników oraz zaangażowaniu w tego typu akcje, lesistość sięga dziś prawie 30 proc. powierzchni Polski. I cały czas rośnie. Warto sadzić drzewa, bo to one są kluczowym elementem zielonej infrastruktury naszego kraju".

¾ lasów w kraju znajduje się w zarządzie Lasów Państwowych, które prowadzą gospodarkę leśną, uwzględniającą potrzeby przyrody, ludzi oraz gospodarki. Niebagatelne zasoby leśne znajdują się też w rękach prywatnych. "Niezależnie od tego, kto jest właścicielem lasu, wspólna troska o lasy jest dla nas, leśników celem nadrzędnym" – mówi Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalnego Lasów Państwowych.

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra wspólnie z naszymi gośćmi sadziliśmy młode pokolenie drzew. W miejscu wcześniej wyciętego drzewostanu, po uprzątnięciu i przygotowaniu gleby sadzone były młode drzewka. Sadzenie odbywało się pod czujnym okiem leśników. Wspólnie posadziliśmy 1000 szt. sadzonek sosny.

W ubiegłym roku na terenie administrowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile posadzono 26 mln młodych drzew, na powierzchni 3 200 ha. Najwięcej posadzono młodych sosen, buków, dębów, grabów i klonów.

Sadzenie drzew to nie tylko wyraz dbałości o środowisko. To przynosząca rozmaite korzyści aktywność na świeżym powietrzu, w otoczeniu wiosennej przyrody, która jednoczy Polaków bez względu na wiek i poglądy.

Maria Bajsarowicz Rzecznik Prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile 

Galeria zdjęć

Ludzie stoją przed budynkiem. Zdjęcie starosty. Ludzie stoją w lesie. Ludzie stoją w lesie. Zdjęcie starosty. Ludzie stoją w lesie. Ludzie stoją w lesie. Ludzie stoją w lesie. Ludzie stoją w lesie. Ludzie stoją w lesie. Ludzie stoją w lesie. Ludzie stoją w lesie.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności