Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki

Otwarcie nowej remizy OSP w Nowej Wsi

W sobotę, 25 maja, odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi. Uroczystości rozpoczęto o godz. 15.00 mszą św. w kościele w Nowej Wsi, po której uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi udali się pod budynek remizy, aby oficjalne otworzyć nową remizę.

Na otwarcie przybyło wielu znamienitych gości, a wśród nich znaleźli się: Poseł na Sejm Krzysztof Czarnecki, Wicestarosta powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego Tadeusz Teterus, Burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski, Wiceburmistrz Trzcianki Wioletta Szukajło, Przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki Witold Putyrski, radni Rady Miejskiej Trzcianki, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej kpt. Damian Majewski, przedstawiciele OSP z Gminy Trzcianka, Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzcianka Andrzej Lipert, Dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance Dominika Jeske i Mirosław Welc Prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pile. Strażacki trud ponoszony w działaniach ratowniczych, jak i w działalności na rzecz społeczności lokalnych jest wysoko oceniany przez społeczeństwo, władze państwowe oraz samorządowe. Uroczystości związane z otwarciem remizy stały się okazją do wręczenia szczególnie wyróżniającym się druhom oraz naczelnikom listów gratulacyjnych.

Z okazji uroczystego poświęcenia i otwarcia nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi, pragniemy przesłać najserdeczniejsze strażackie podziękowania za zaangażowaną i pełną poświęcenia działalność w ochronie życia, zdrowia, mienia i środowiska. Gorąco dziękujemy za ciągłą gotowość do niesienia pomocy bliźnim, za wiele akcji ratowniczych, prowadzonych z pełną ofiarnością. 

Wybudowana remiza jest symbolem wspólnych wysiłków wielu ludzi oraz potwierdzeniem wysokiej oceny Jednostki za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Inwestycja świadczy o wielkim zaangażowaniu, który wieńczy sukcesem codzienne starania i wysiłki, z wielką korzyścią dla miejscowej społeczności.

Sobotnia uroczystość była niezwykle doniosłym wydarzeniem w życiu Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi. To również wspaniała okazja do integracji całego środowiska pożarniczego z lokalną wspólnotą. Życzymy, aby strażacki trud był zawsze źródłem nieustającej osobistej satysfakcji, której towarzyszy powszechny szacunek, wdzięczność oraz niezmiennie wysoki poziom społecznego zaufania.

Klaudia Wieczorek - Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

Galeria zdjęć

Plener; słonecznie, na pierwszym planie strażacy w odświętnych mundurach ze sztandarami. Plener; słonecznie, w rzędzie ustawieni przedstawiciele władz samorządowych; po ich prawej i lewej stronie strażacy ubrani w odświętne mundury. Plener; na pierwszym planie przemawiający nadleśniczy w mundurze; stoi przy mównicy, na której widnieje napis Trzcianka; po jego prawej stronie strażak także ubrany w odświętny mundur; za nimi biało-czerwona wstęga. Plener; na pierwszym planie czterech mężczyzn - dwóch w mundurach, dwóch w garniturach; jeden z nich trzyma nożyczki i przecina biało-czerwoną wstęgę. Plener; na pierwszym planie trzech mężczyzn ubranych w mundury, przed nimi mężczyzna w okularach ubrany w garnitur; podaje ręgę jednemu ze strażaków. Plener; siedmiu mężczyzn stoi w rzędzie; czterech z nich w mundurach; dwóch w garniturach; za nimi budynek nowej remizy, a na nim napis OSP Nowa Wieś Plener; ośmiu mężczyzn stoi w rzędzie; sześciu z nich w mundurach; dwóch w garniturach; za nimi budynek nowej remizy oraz strażacy trzymający sztandary. Plener; wśród starżaków w mundurach stoi odświętnie ubrana kobieta; w ręku trzyma bukiet kwiatów, na nosie ma przeciwsłoneczne okulary. Plener; na pierwszym planie trzech mężczyzn - dwóch w garniturach; jeden w mundurze; za nimi nowa remiza, a na niej napis OSP Nowa Wieś; po ich lewej stronie strażacy trzymający sztandary. Plener; dwóch strażaków w mundurach; jeden stoi przy mównicy, na której widnieje napis Trzcianka; w tle wieszaki, na których wiszą stroje strażackie i hełmy. Plener; w równym rzędzie stoi kilka osób, każda odświętnie ubrana; kilka z nich trzyma w rękach podarunki; za nimi strażacy trzymający sztandary oraz wjazd do nowej remizy. Kościół; w ławkach siedzą kobiety, większość ubrana w czarne bluzki i duże czerwone korale. W tle krzyże. Kościół; w ławce siedzi burmistrz i zastępca burmistrza Trzcianki; za nimi strażacy w galowych mundurach. W tle na ścianach malowidła religijne. Plener; na pierwszym planie osoby przebrane z myszkę Mini i psa Pluta; przed nimi dwie uśmiechnięte dziewczynki; za nimi dzieci, bawiące się. Plener; na pierwszym planie dzieci malujące farbami; jeden z chłopców maluje z tatą wóz strażacki. Na pierwszym planie trzech mężczyzn, jeden z nich stoi i trzyma w rękach dwa puchary; za nimi wjazd do nowej remizy. Plener; strażacy w odświętnych mundurach; kilku trzyma sztandary. Stoją przed budynkiem nowej remizy, n której widnieje napis Nowa Wieś. Plener; na pierwszym planie dzieci bawiące się wśród latających baniek.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności