Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki

PIŁKARZE Z LUBASZA DRUGĄ DRUŻYNĄ W POLSCE!

Miniony tydzień, szczególnie dla sympatyków piłki nożnej w gminie Lubasz, był czasem bardzo emocjonującym. Młodzi piłkarze, rocznika 2007 i młodsi, po wygraniu mistrzostw województwa wielkopolskiego otrzymali prawo reprezentowania naszego regionu w Mistrzostwach Polski LZS z cyklu „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, których organizacja w tym roku przypadła województwu opolskiemu.

Mówi się, że droga na szczyt bywa wyboista. W tym przypadku nie obyło się również bez drobnych problemów, które jednak ostatecznie udało się zażegnać. Wielkie wsparcie drużyna otrzymała od Samorządu Gminy Lubasz, Pana Wójta Marcina Filody, Pana Krzysztofa Marcinkowskiego – Prezesa struktur powiatowych LZS, a także Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS.

Dzięki wsparciu, młodzi piłkarze mogli na turniej wyjechać dzień wcześniej aby móc spokojnie przystąpić do zawodów.

W poniedziałek, kierownicy drużyn oraz trenerzy podczas spotkania  organizacyjnego przystąpili do losowania  grup. Nam przypadło zmierzyć się z reprezentantami województw: dolnośląskiego, świętokrzyskiego, opolskiego oraz pomorskiego. Podczas wszystkich spotkań eliminacyjnych emocje sięgały zenitu, a zawodnicy walczyli do upadłego „gryząc” trawę. Oglądanie tak grającej drużyny sprawia wielką przyjemność i daje wrażenie jedności zespołu. Jedność ta nie jest przypadkowa, gdyż większość drużyny to uczniowie jednej, sportowej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu. Runda eliminacyjna zakończyła się zwycięstwem Lubaszan po trzech zwycięstwach i remisie.  Tego dnia wiadomo już było,  że drużyna jest wśród czterech najlepszych drużyn w Polsce. Radości było co niemiara, jednak wieczorem zmęczenie dało znać o sobie.

Kolejny dzień to już dzień finałowy, w którym naprzeciwko siebie stanęli reprezentanci Mazowsza oraz Wielkopolski. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem tych drugich co dało prawo reprezentacji Lubasza do gry w finale Mistrzostw Polski LZS 2020 w Reńskiej Wsi.

Mecz finałowy to festiwal gry w wykonaniu obu zespołów. Zakończył się on zwycięstwem rywali z Małopolski 0:1. Można powiedzieć, że reprezentacja Wielkopolski uległa przeciwnikom po przepięknej walce i bardzo wysoko postawionej poprzeczce. Warto dodać, że wśród licznie zgromadzonych kibiców dało się słyszeć głosy, że mecz skończy się remisem, a wszystko rozstrzygnie się w rzutach karnych. Na nieszczęście drużyny z Lubasza w końcówce drugiej połowy stracili bramkę, która zdecydowała o przegranej.

Podsumowując, stała się rzecz bezprecedensowa! Zawodnicy reprezentujący gminę Lubasz

zostali w 2020 roku wicemistrzami Polski w piłce nożnej chłopców rocznika 2007. Wielkie gratulację oraz podziękowania należą się przede wszystkim zawodnikom ale również tym, którzy zaszczepili w nich pasję do sportu i prowadzili od najmłodszych lat piłkarskiej przygody. Podziękowania należą się również Panu Robertowi Dolnemu, który bezpiecznie dowiózł zawodników do domu.

 

Marcin Dudziak

GOK Lubasz

Galeria zdjęć

Drużyna chłopców podczas dekoracji Wicemistrzowie Polski z flagą Gminy Lubasz Zawodnicy którym wręczono torby z upominkami Drużyna chłopców z pucharem, medalami i czekiem pieniężnym Wszyscy uczestnicy zawodów piłkarskich na tle hali sportowej Drużyna chłopców z pucharem, medalami i czekiem pieniężnym Drużyna na boisku ustawiona w dwóch rzędach na tle bramki piłkarskiej Dzieci na tle pomnika Dzieci w parku na tle drzew i fontanny Wicemistrzowie Polski z pucharem, medalami i czekiem pieniężnym
powrót do kategorii
Poprzedni

Pozostałe
aktualności