Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
pochmurno
19°C

Rodzinny Dzień dla Życia w Lubaszu

Współcześnie wielu ludzi nurtuje pytanie, co możemy zrobić aby żyć lepiej i dłużej oraz jak możemy pomóc tym, którzy mają problemy ze zdrowiem. Dzięki akcjom takim jak „Rodzinny Dzień dla Życia” znajdujemy odpowiedzi na te pytania, przy okazji dobrze się bawiąc w gronie wspaniałych ludzi o wielkich sercach.

Maj od lat niezmiennie w Edukacji Lubasz kojarzony jest z licznymi działaniami profilaktycznymi. Profilaktyka stanowi to pole działań szkoły, które przynosi wymierne korzyści dla pracowników i uczniów, mieszkańców gminy i powiatu. W tym roku postanowiliśmy pójść dalej i zaprosić do współpracy Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu oraz Parafię PW NMP w Lubaszu. 2 czerwca wszyscy zainteresowani zdrowiem, dawstwem szpiku i krwi, transplantologią i pomocą drugiemu człowiekowi spotkali się nad lubaskim jeziorem, gdzie dodatkowo przygotowano moc atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Partnerami wydarzenia w tym roku byli: Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, Urząd Gminy Lubasz, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie, Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Czarnkowie, Dobre oko – optometrysta Katarzyna Graczyk, Maria Homan i Maria Jaszczyk z poznańskiej Drużyny Szpiku, Barbara Oleśków Biuro Podróży OK Tours z Torunia, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, Klub MKS Noteć. Patronat medialny nad imprezą objęły Nadnoteckie Echa oraz TVL Trzcianka. Adresatami całego przedsięwzięcia jest niezmiennie społeczność lokalna w różnym przedziale wiekowym - od przedszkolaka do seniora. Podczas happeningu można było wykonać bezpłatnie: cytologię, mammografię i wzrok. Ponadto w dniach od 27 do 31 maja 2024r. trwała zbiórka krwi i rejestr potencjalnych dawców w Oddziale Terenowym w Czarnkowie t. Można było oddać 35 cm włosów ramach akcji „Daj włos” Fundacji Rak’n’Roll. Dodatkowe atrakcje stanowiły: występy lokalnych talentów, orkiestry dętej, zamki dmuchane i alpaki, pojazdy militarne oraz melex księdza proboszcza, które przysporzyły wiele radości nie tylko dzieciom. Odbyły się spotkania ze strażakami z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie, podczas których można było posłuchać o bezpieczeństwie i „dotknąć” pracy strażaka. Dzieci mogły pobawić się z Pyrkiem – maskotką czarnkowskiej Policji. Całość imprezy dopełniła praca wspaniałych wolontariuszy i kadry z Edukacji Lubasz, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury oraz przedstawicieli Parafii. Tego dnia odbyły się również turnieje sportowe: siatkówki plażowej, piłki nożnej dla najmłodszych oraz strzelania z wiatrówki, a także zawody wędkarskie zorganizowane przez PZW Lubasz. Nagrodzono również najmłodszych artystów z naszej gminy, którzy brali udział w konkursie plastycznym „ Oddając krew ratujesz życie”. Lubaskie Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało pyszną lemoniadę, ciasto i watę cukrową. Całość imprezy zakończył widowiskowy festiwal kolorów. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję, przekazując kwoty pieniężne, fanty i nagrody na szczytny cel. Razem możemy wiele! Akcję wsparli: Barbara Oleśków – OK TOURS, Koło Caritas, Bank Spółdzielczy, Magdalena Sendal, Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski Edmund Koczorowski, Firma Plastmet, Alicja Kaźmierczak-Bardzińska, Wojciech Strąk, Magdalena Łopata, Wioletta Łopata-Górzna, Szymon Przewdzięk, Kacper Terka, Gmina Lubasz, Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, Urząd Gminy Lubasz, Poradnia Stomatologiczna „Zdrowy Uśmiech” w Lubaszu, Justyna Krotecka, Dora Metal w Czarnkowie, Studio Figura w Czarnkowie, Centrum Ubezpieczeń Szymkowiak, Czarnkowski Dom Kultury, Kamila Piochacz „VIVA Salon”, Alicja Jacyna „Gastro Faza”, Mirosława Jagiełka. Serdecznie dziękujemy!

Współcześnie wielu ludzi nurtuje pytanie co możemy zrobić aby żyć lepiej i dłużej oraz jak możemy pomóc tym, którzy mają problemy ze zdrowiem. Dzięki akcjom takim jak „Rodzinny Dzień dla Życia” znajdujemy odpowiedzi na te pytania, przy okazji dobrze się bawiąc w gronie wspaniałych ludzi o wielkich sercach.

Maj od lat niezmiennie w Edukacji Lubasz kojarzony jest z licznymi działaniami profilaktycznymi. Profilaktyka stanowi to pole działań szkoły, które przynosi wymierne korzyści dla pracowników i uczniów, mieszkańców gminy i powiatu. W tym roku postanowiliśmy pójść dalej i zaprosić do współpracy Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu oraz Parafię PW NMP w Lubaszu. 2 czerwca wszyscy zainteresowani zdrowiem, dawstwem szpiku i krwi, transplantologią i pomocą drugiemu człowiekowi spotkali się nad lubaskim jeziorem, gdzie dodatkowo przygotowano moc atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Partnerami wydarzenia w tym roku byli: Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, Urząd Gminy Lubasz, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie, Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Czarnkowie, Dobre oko – optometrysta Katarzyna Graczyk, Maria Homan i Maria Jaszczyk z poznańskiej Drużyny Szpiku, Barbara Oleśków Biuro Podróży OK Tours z Torunia, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, Klub MKS Noteć. Patronat medialny nad imprezą objęły Nadnoteckie Echa oraz TVL Trzcianka. Adresatami całego przedsięwzięcia jest niezmiennie społeczność lokalna w różnym przedziale wiekowym - od przedszkolaka do seniora. Podczas happeningu można było wykonać bezpłatnie: cytologię, mammografię i wzrok. Ponadto w dniach od 27 do 31 maja 2024r. trwała zbiórka krwi i rejestr potencjalnych dawców w Oddziale Terenowym w Czarnkowie t. Można było oddać 35 cm włosów ramach akcji „Daj włos” Fundacji Rak’n’Roll. Dodatkowe atrakcje stanowiły: występy lokalnych talentów, orkiestry dętej, zamki dmuchane i alpaki, pojazdy militarne oraz melex księdza proboszcza, które przysporzyły wiele radości nie tylko dzieciom. Odbyły się spotkania ze strażakami z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie, podczas których można było posłuchać o bezpieczeństwie i „dotknąć” pracy strażaka. Dzieci mogły pobawić się z Pyrkiem – maskotką czarnkowskiej Policji. Całość imprezy dopełniła praca wspaniałych wolontariuszy i kadry z Edukacji Lubasz, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury oraz przedstawicieli Parafii. Tego dnia odbyły się również turnieje sportowe: siatkówki plażowej, piłki nożnej dla najmłodszych oraz strzelania z wiatrówki, a także zawody wędkarskie zorganizowane przez PZW Lubasz. Nagrodzono również najmłodszych artystów z naszej gminy, którzy brali udział w konkursie plastycznym „ Oddając krew ratujesz życie”. Lubaskie Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało pyszną lemoniadę, ciasto i watę cukrową. Całość imprezy zakończył widowiskowy festiwal kolorów. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję, przekazując kwoty pieniężne, fanty i nagrody na szczytny cel. Razem możemy wiele! Akcję wsparli: Barbara Oleśków – OK TOURS, Koło Caritas, Bank Spółdzielczy, Magdalena Sendal, Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski Edmund Koczorowski, Firma Plastmet, Alicja Kaźmierczak-Bardzińska, Wojciech Strąk, Magdalena Łopata, Wioletta Łopata-Górzna, Szymon Przewdzięk, Kacper Terka, Gmina Lubasz, Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, Urząd Gminy Lubasz, Poradnia Stomatologiczna „Zdrowy Uśmiech” w Lubaszu, Justyna Krotecka, Dora Metal w Czarnkowie, Studio Figura w Czarnkowie, Centrum Ubezpieczeń Szymkowiak, Czarnkowski Dom Kultury, Kamila Piochacz „VIVA Salon”, Alicja Jacyna „Gastro Faza”, Mirosława Jagiełka. Serdecznie dziękujemy!

Magdalena Kucza-Stróżyńska - Edukacja Lubasz 

Red. Marta Burakowska - Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

Galeria zdjęć

Plener; na tle jeziora i boiska do siatkówki stoi młodzież w strojach sportowych, 5 młodych kobiet i jeden młody mężczyzna. Plener; na pierwszym planie duże drzewa, w tle na trawniku stoją zamki dmuchane i zgromadzeni przy nich ludzie. Plener; na zdjęciu uchwycono mecz siatkówki plażowej. Na boisku znajdują się 4 młode kobiety w strojach sportowych. Na podwyższeniu, na środku boiska siedzi sędzia z gwizdkiem. Plener; ludzie zgromadzeni przed różnymi atrakcjami zorganizowanymi z okazji Dnia dla życia - dorośli oraz dzieci. Plener; na boisku do siatkówki plażowej stoi 6 młodych mężczyzn w sportowych strojach z medalami na szyi . Piąty mężczyzna trzyma piłkę do siatkówki. Plener; zdjęcie stanowisk przygotowanych na wydarzenie. Na pierwszym planie stanowisko DKMS - rejestracja dawców szpiku , dalej zmywalne tatuaże, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków.  Przy stoiskach zgromadzeni są dorośli oraz dzieci. Plener; na zdjęciu stoją uczestnicy festiwalu kolorów, którzy zostali obsypani kolorowym proszkiem. Są to cztery kobiety i dwóch mężczyzn. W tle plaża oraz jezioro. Plener; na zdjęciu stanowisko Drużyny Szpiku oraz 6 kobiet w czerwonych koszulkach, pomiędzy nimi stoi mężczyzna w białej koszuli. Plener; na pierwszym planie wisi baner "Oświadczenie woli", dalej zorganizowane są stanowiska z atrakcjami pod namiotem "Edukacji Lubasz". Dookoła namiotu zgromadzeni są chętni do skorzystania z atrakcji, m. in. zaplatania warkoczyków. Plener; na plaży zgromadziła się młodzież i dzieci. W tle jezioro. Plener; na ławeczkach siedzą ludzie, zgromadzeni przed lubaskim amfiteatrem. Z lewej strony stoją dwa pojazdy strażackie, jeden wóz wojskowy oraz jeden mammobus, w którym wykonywano mammografię Plener; na pierwszym planie wóz wojskowy w kolorze khaki, siedzą w nim osoby chętnę na przejażdżkę, dorośli oraz dzieci. Stanowisko Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej. Na stole leżą rekwizyty potrzebne do przeprowadzenia instruktażu badania piersi, wyciągania kleszcza czy prawidłowego mycia zębów. Na stole leżą także różne ulotki. Z lewej strony stoją uśmiechn Plener; stanowisko przy którym wolontariusze zaplatali warkoczyki. Na pierwszym planie siedzi dziewczynka, warkoczyka zaplata jej młoda kobieta, obok tyłem stoi młody mężczyzna w koszulce z napisem "technik usług fryzjerskich". Plener; różne stanowiska pod namiotem, na pierwszym planie stanowisko DKMS, przy którym mozna było wypełnić oświadczenie i zostać dawcą szpiku. Plener; w tle stoi namiot z napisem "EDUKACJA LUBASZ". Przed namiotem stoją osoby odpowiedzialne za współorganizację wydarzenia, pierwszy z lewej strony stoi Jacek Klimaszewski - butrmistrz Czarnkowa.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.