Zaufanie i stabilizacja. Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego
23 czerwca 2026 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Czarnkowie odbyła się XXVI Sesja Rady Powiatu Czarnkowsko‑Trzcianeckiego VII kadencji. Choć comiesięczne posiedzenia radnych są stałym elementem funkcjonowania samorządu, tym razem atmosfera była wyjątkowa. Sesja miała szczególny charakter, ponieważ poświęcono ją ocenie pracy Zarządu Powiatu w minionym roku oraz podjęciu dwóch kluczowych decyzji: udzielenia wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu.
Warto podkreślić, że mimo niedawnych zmian personalnych — zarówno w składzie Zarządu, jak i na stanowisku Starosty — radni wykazali pełną zgodność. Zarząd Powiatu otrzymał jednogłośne wotum zaufania oraz absolutorium, co jest wyraźnym sygnałem, że współpraca w samorządzie przebiega stabilnie, a kierunek działań pozostaje spójny i odpowiedzialny. Taki wynik głosowania pokazuje, że priorytetem radnych jest dobro mieszkańców, a decyzje podejmowane są w atmosferze odpowiedzialności i wzajemnego zaufania.
Wyjątkowym momentem były słowa podziękowania Starosty skierowane do Skarbnik Powiatu, Ewy Dymek: "Bardzo dziękuję za zaufanie i ocenę pracy. Bardzo się cieszę, że nasz Zarząd poprzedni i obecny to kontynuacja dotychczasowej pracy. Idziemy tą samą drogą rozwoju, odpowiedzialności i konsekwencji. Nie jesteśmy w tym sami. Wśród nas są ludzie, którzy na co dzień strzegą legalności prawa, odpowiedzialnie podchodzą do dysponowania finansami. Z tego miejsca pragnę w imieniu swoim i całego Zarządu podziękować osobie, która jest wzorem takiej postawy – pani Skarbnik Ewie Dymek. Jej rzetelność, profesjonalizm i troska o finanse publiczne to nieocenione wsparcie dla funkcjonowania całego samorządu". Dzięki zaangażowaniu i odpowiedzialnym decyzjom powiat może realizować swoje zadania w sposób bezpieczny i przewidywalny.
Przed Zarządem i Radą kolejne wyzwania, ale także nowe możliwości rozwoju. Piątkowa sesja pokazała, że fundamentem tych działań jest wzajemne zaufanie, odpowiedzialność i wspólna troska o dobro mieszkańców. To dobry punkt wyjścia do dalszej pracy, która – jak podkreślano wielokrotnie – ma być kontynuacją dotychczasowej, sprawdzonej drogi.
Alicja Augustyn-Sikorska
Starostwo Powiatowe w Czarnkowie


