Blisko lokalnych inicjatyw
Ważną częścią pracy samorządowej jest obecność wśród mieszkańców oraz udział w inicjatywach, które integrują lokalne społeczności, promują region i wzmacniają więzi międzyludzkie. Dlatego przedstawiciele powiatu regularnie uczestniczą w wydarzeniach organizowanych na terenie naszych gmin, wspierając działania, które powstają z myślą o mieszkańcach i przy ich aktywnym zaangażowaniu.
Lokalne targi, wydarzenia kulturalne, sportowe, edukacyjne, uroczystości okolicznościowe czy otwarcia obiektów służących mieszkańcom, są efektem pracy samorządów gminnych i ich jednostek, lokalnych organizacji, stowarzyszeń, sołectw oraz wielu osób, które poświęcają swój czas na rzecz wspólnego dobra. To właśnie te inicjatywy budują poczucie wspólnoty, pielęgnują lokalne tradycje i pokazują, jak wiele można osiągnąć dzięki współpracy.
Miniony tydzień dla członków Zarządu Powiatu oraz radnych Rady Powiatu minął pod znakiem uczestnictwa w ważnych lokalnych inicjatywach, których nie brakuje w sezonie wiosenno-letnim. Jest to wyraz wsparcia dla lokalnych społeczności, okazja do bezpośrednich spotkań i rozmów z mieszkańcami oraz dzielenia radości z sukcesów i osiągnięć lokalnych środowisk. Swoją obecnością wydarzenia zaszczycili również przedstawiciele władz krajowych i wojewódzkich, podkreślając znaczenie inicjatyw. Wśród gości mogliśmy spotkać posłankę na Sejm RP Marię Małgorzatę Janyskę, wicewojewodę wielkopolskiego Jarosława Maciejewskiego, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacka Bogusławskiego oraz radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Adama Bogrycewicza, którzy wspólnie z mieszkańcami uczestniczyli w inicjatywach budujących lokalną wspólnotę i promujących potencjał regionu.
28 maja w Chełście otwarto halę sportową przy Szkole Podstawowej im. Józefa Chociszewskiego. Spełniło się marzenie lokalnej społeczności, która zyskała jasny i przestronny budynek, w którym będzie można ćwiczyć, trenować, ale również organizować wydarzenia kulturalne i oświatowe. Gratulacje na ręce gospodarzy złożyła wicestarosta czarnkowsko-trzcianecka Izabela Bobińska. Powiat podczas uroczystości reprezentował także przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Piątek.
Kolejnym wydarzeniem w gminie Drawsko było otwarcie sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski. W sobotę 30 maja, przystań Yndzel stała się miejscem spotkania miłośników aktywnego wypoczynku i wodnych atrakcji. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski oraz wójt Gminy Drawsko Bartosz Niezborała. Wśród wielu atrakcji nie mogło oczywiście zabraknąć rejsów po Noteci, które pozwoliły na podziwianie pięknej okolicy z innej perspektywy. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli przedstawiciele powiatu: starosta Tadeusz Teterus, wicestarosta Izabela Bobińska oraz przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Piątek.
Kolejnego dnia - w niedzielę 31 maja w Wieleniu odbyły się X Targi Produktu Lokalnego. Wydarzenie to od lat gromadzi wystawców, artystów i miłośników lokalnych produktów z całego powiatu. Spotkanie, które z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę mieszkańców i gości, także tym razem zachwyciło różnorodnością oferty oraz autentycznym klimatem, z którego słynie Wieleń. Nie dziwi więc fakt przyznania Targom Produktu Lokalnego „Z natury Najlepsze” Wizerunku Orła, przyznanego przez Senat RP na wniosek senatora Adama Szejnfelda. Wyróżnienie przekazał na ręce burmistrz Wielenia Elżbiety Rybarczyk asystent senatora Maksymilian Ryżek. W jubileuszowej edycji Targów udział wzięli udział starosta Tadeusz Teterus, wicestarosta Izabela Bobińska oraz radni Rady Powiatu: Lucyna Nawrot i Tobiasz Dolny.
Kierujemy podziękowania w stronę organizatorów, partnerów i mieszkańców, którzy są zaangażowani w tworzenie wydarzeń, które integrują społeczność i budują pozytywny wizerunek naszego regionu.
Marta Burakowska – Starostwo Powiatowe w Czarnkowie


