Tenisiści stołowi z sukcesami
Dwa awanse na Mistrzostwa Polski, trzy medale indywidualnie, 6 miejsce w klasyfikacji powiatów - tak prezentują się wyniki po świetnym występie reprezentantów naszego powiatu na Mistrzostwach Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu, które odbyły się w 27 maja w Raszkowie.
Turniej tenisa stołowego zgromadził ponad 200 zawodników z całego województwa wielkopolskiego. Rywalizacja trwała niemal 10 godzin, podczas których rozegrano aż 362 pojedynki w rożnych kategoriach wiekowych.
Powiat czarnkowsko-trzcianecki reprezentowało 13 zawodników, którzy walczyli o jak najlepsze lokaty oraz punkty do klasyfikacji drużynowej. W rywalizacji 19 powiatów, powiat czarnkowsko-trzcianecki zajął wysokie 6 miejsce zdobywając 64 punkty.
Najlepsze powiaty mistrzostw:
Powiat kościański – 100 pkt
Powiat ostrowski – 99 pkt
Powiat poznański – 87 pkt
Powiat złotowski – 66 pkt
Powiat krotoszyński – 66 pkt
Powiat czarnkowsko-trzcianecki – 64 pkt
Wyniki zawodników reprezentujących nasz powiat:
Lena Kościółek – 2. miejsce (żaczka) awans na Mistrzostwa Polski
Dominik Krzyśka – 3. miejsce (senior)
Maja Żwawiak – 3. miejsce (kadetka) awans na MP
Marcin Żwawiak – 4. miejsce (kadet)
Lena Żwawiak – miejsca 5–6 (kadetka)
Maciej Buśko – miejsca 9–12 (senior)
Gabriel Krajewski – miejsca 9–12 (żak)
Hanna Kmiecik – miejsca 9–12 (juniorka)
Marcelina Nowacka – miejsca 9–12 (młodziczka)
Szymon Kościółek – miejsca 13–16 (kadet)
Bartosz Waśko – miejsca 17–24 (junior)
Cezary Kus – miejsca 17–24 (kadet)
Jędrzej Dziaduch – miejsca 17–24 (młodzik)
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom za ogromne zaangażowanie, walkę przy stołach i godne reprezentowanie naszego powiatu podczas jednej z największych imprez tenisa stołowego LZS w Wielkopolsce.
Bartłomiej Turek - kierownik zespołu
Red. Marta Burakowska - Starostwo Powiatowe w Czarnkowie


